Tokie socialiniai projektai stiprina Pakruojo miesto bendruomenę


Spaudoje jau buvo rašyta apie tai, jog Pakruojo miesto vietos veiklos grupės (toliau – miesto VVG) parengtam 2023-2029 metų veiklos strategijos projektui iš Europos Socialinio fondo, Europos Regioninio fondo ir rajono savivaldybės, kuri prisidėjo 31 proc., gautas beveik pusantro milijono eurų finansavimas.

Pateikiame bendrą įvairių veiklų Pakruojo mieste per artimiausią 3-jų metų laikotarpį apžvalgą. Visa išsami informacija apie kiekvieną projektą visuomenei rajono spaudoje ir viešojoje internetinėje erdvėje bus paskelbta kiekvieną iš jų 8 pradėjus vykdyti. Pagal Vidaus reikalų ministerijos spartos planą jau šių metų gruodžio 1 dienai, įgyvendinant numatytus projektus, turi būti pasiekta ne mažiau 60 proc. sutarčių, atitinkamai tiek pat (60,42 proc.) panaudojant lėšų – tai sudarytų 875 tūkst. eurų.

Miesto VVG vykdomi projektai suteiks galimybę mūsų miesto bendruomenei socialiai sustiprėti ir paskatins būti aktyvesniais ir savarankiškesniais visose gyvenimo srityse – sporto, sveikatinimo, prasmingo laisvalaikio leidimo, dvasinio tobulėjimo, rūpinimosi savo gyvenamąja aplinka bei kitose.

Numatyta atnaujinti ankstesniu laikotarpiu teiktą nemokamą pavėžėjimo paslaugą, ją praplečiant. Socialinės atskirties grupių pakruojiečiams (tarp jų – ir pensininkams) tokia nemokama pavėžėjimo paslauga bus teikiama trumpaisiais ir ilgaisiais maršrutais. Trumpaisiais – kasdien darbo dienomis į aplinkinius rajonus: numatyta 330 maršrutų dviejų metų laikotarpiui; ilgaisiais – 2 kartus per mėnesį, iš anksto užsiregistravus. Prieš 2 mėnesius iki paslaugos teikimo bus skelbiami maršrutai, kad žmonės galėtų registruotis išvykoms. Į sveikatos priežiūros įstaigas didmiesčiuose numatyta 60 maršrutų, o iš viso per du metus numatyta suteikti tokių paslaugų ne mažiau, kaip 100 pakruojiečių po keletą paslaugų.

Taip pat šios socialinės grupės asmenys, norintys pasinaudoti tokia pavėžėjimo paslauga, bus konsultuojami dėl registravimosi pas gydytojus, dėl reikiamų dokumentų sutvarkymo, bus teikiama kita reikalinga informacija. Be to, numatyti ir kiti maršrutai socialinėms reikmėms turintiems judėjimo negalią – į kapines per Vėlines ar net į parduotuvę, bet pirmenybė bus teikiama vizitams pas gydytojus.

Numatytos labai įvairios veiklos mergaičių ir moterų švietimo, gyvenimo įgūdžių, emocinės gerovės stiprinimo srityse. Tai – mokymas šeimininkauti, gaminti maistą, asmens higienos bei kiti kasdieninio gyvenimo klausimai, su kuriais susiduria socialinės atskirties asmenys.

Poezijos terapijos užsiėmimuose literatai ne tik supažindins su savo kūryba, bet ir skatins skaitymo įgūdžių lavinimą. Ši veikla bus skirta platesniam miesto bendruomenės ratui ir prisidės prie emocinio ugdymo, todėl tokie susitikimai galėtų tapti savotišku Knygų klubu.

3-iojo amžiaus universiteto senjorais turės galimybę pabuvoti 7 dienų sveikatinimo stovykloje pajūryje, o Pakruojyje ir toliau bus tęsiami fizinio aktyvumo ir sveikatinimo mankštų užsiėmimai bei kita aktyvi sportinė veikla.

Miesto gyventojams bus teikiama smulkių namų ūkio darbų paslauga. Per 2 metus numatyta 504 kartus suteikti tokią nemokamą paslaugą, o apie tai, kas priklausytų smulkiems remonto darbams, bus paskelbta, kai prasidės šio projekto įgyvendinimas.

Projektuose bus teikiama fizinio aktyvumo ir sveikatinimo paslauga namuose, ją teikiant judėjimo negalią turintiems pakruojiečiams, taip pat bus organizuojamos stovyklos vaikų emocinei ir fizinei būsenai gerinti, ektremalių situacijų valdymui ir civilinės saugos švietimui jaunuoliams. Bendrystės skatinimui bendruomenėje bus organizuojamas šeimų žygis vandeniu ir žeme (dviračiais, paspirtukais, laiveliais) kartu kviečiant į laivelių dirbtuves Kruojos krantinėje.

Į šias priemones bus įtraukta pusė dalyvių iš socialinių grupių ir pusė kitų miesto bendruomenės narių.

Pakruojo miesto VVG informacija