Projekto kodas Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0002, projektas „Socialinės bendrystės ir socialinių bendravimo įgūdžių skatinimas fotografijos stovyklose „Fotografija Lietuvai“ ir senjorų sambūryje“.Projektas „Socialinės bendrystės ir socialinių bendravimo įgūdžių skatinimas fotografijos stovyklose „Fotografija Lietuvai“ ir senjorų sambūryje“, projekto kodas Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0002, finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.
 Lietuvos samariečių bendrijos Pakruojo skyrius pakvietė Pakruojo miesto vaikus ir jaunuolius į vasaros stovyklą “Fotografija Lietuvai” 2022 m. birželio – liepos mėn. Stovykloje vaikai užsiėmė ne tik fotografijos veiklomis, tačiau turėjo galimybę išbandyti kitokias įvairias veiklas.
Kiekvieną rytą stovyklautojai pradėdavo dieną atlikdami rytinę mankštą ir fizinio aktyvumo veiklas su treneriu Mantu Januševičiumi.
Fotografavimo senoviniu fotoaparatu edukacijas ir mokymus turėjo su garsiuoju fotografu Kęstučiu Kumža. Desertų edukacija ir degustacija pravedė Gabrielė Magelinskaitė, kurioje stovyklautojai buvo supažindinami su desertų istorija, dalyvavo klausimų ir atsakymų apie desertus žaidime, mokėsi lankstyti servetėlę eglutę, susipažino su stalo dengimo ypatumais, puošė ir ragavo desertą.
Stovykla pilna įvairių veiklų, žaidimų, piešinių, pramogų ir juoko, vaikai turėjo galimybę prisiminti anglų kalbą su vertėja Kristina Dulinskaite.
Klovainių kultūros centras priėmė stovyklautojus į edukacijas, kurių metu lankstė, klijavo, lipdė, siuvo ir gaminosi ausinukams įdėkliukus.
Stovyklautojai šeštadienį pramogavo Šiauliuose Boulingo klube ir žiūrėjo vaikų filmą “Pakalikai2” bei vaišinosi įvairiomis vaišėmis.

Parsisiųsti

Lietuvos samariečių bendrija Pakruojo skyrius įgyvendina projektą „Socialinės bendrystės ir socialinių bendravimo įgūdžių skatinimas fotografijos stovyklose „Fotografija Lietuvai“ ir senjorų sambūryje“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo ir LR biudžeto lėšų.
Projekto tikslas – pagerinti vaikų ir jaunimo bei senjorų socializacijos galimybes, užtikrinant jų įvairovę ir prieinamumą per socialines judumo, saviraiškos ir psichologinio atsparumo ugdymo veiklas.
Projekto uždavinys – didinti psichologinį atsparumą išgyvenusių krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus dėl koronaviruso (COVID -19) pasekmių bei skatinti socialinės atskirties asmenų įsitraukimą į sociokultūrines veiklas.
Projekto dalyvių 50 asm. įtraukimas į projekto veiklas teiks didelę naudą socialinę atskirtį patiriantiems projekto dalyviams: vaikams, jaunuoliams, vyresnio amžiaus asmenims ir senjorams suteiks savirealizacijos galimybę, patirties įgijimą ir naujus socialinius ryšius, o mažiesiems projekto dalyviams – vaikams bus prasmingas ir mažinantis socialinę atskirtį laisvalaikio praleidimas. Vaikai galės pajusti įvairiapusišką vaikystės džiaugsmą ir smagiai praleisti laisvalaikį. Projekto veiklų dalyviai taps aktyvesniais gyventojais, stipriau motyvuotais būti bendruomeniškesniais.
Projekto rezultatai lems projekto dalyvių 50 asm. psichologinės būklės pagerėjimą, didesnį pasitikėtjimą savimi, savęs vertinimą, padidintą socialinę integraciją į Pakruojo miesto bendruomenę bei sumažintą socialinę atskirtį vaikų ir jaunuolių bei senjorų amžiaus grupėse. Projektas įgyvendinamas 12 mėn. Pakruojo r. savivaldybėje.

Pakruojo samariečiai kartu su Pakruojo miesto vietos veiklos grupe 2021-09-11 pakvietė Pakruojo miesto vyresnio amžiaus gyventojus į smagią ir aktyvią šeštadienio popietę. pagal vykdomą projektą miesto gyventojų užimtumui ir integracijos į bendruomenę skatinimui pagal Pakruojo miesto vietos veiklos grupės įgyvendinamą 2020-2021 m. strategiją. Pirmoje sambūrio dalyje vyko senoviškos fotografijos edukacijos veikla kartu su Retro Fotografijos Kęstutis Kumža, kiek džiaugsmo suteikė, kuomet buvo renkamos skrybėlės, suknelės, rankinės “modelių” dalyvių fotografavimui. Fotografo Kęsto dėka dalyvės įsiamžino nespalvotose senoviniu būdu fotografuojamose nuotraukose. Antroje dalyje dalyvės mėgavose judesio terapijos pratimais lauko erdvėje, kuriuos pravedė klubo “Sporto ABC” atstovai. Dalyvės atliko mankštos pratimus, atsipalaidavimo ir tempimo judesius, pučiant švelniam šeštadienio vėjui ir šviečiant vis dar šiltai rudenio saulei.Dienos aptarimas ir pokalbiai vyko su psichologe Inga Jankauskiene. Dalyvės išreiškė, kokias emocijas patyrė dienos eigoje, kokie svarbiausi momentai įvyko dienoje, kam norėtų padėkoti už praėjusią dieną, ko palinkėtų sau ir kitiems. Sunku apsakyti, kokios dalyvių emocijos buvo išsakytos, koks džiaugsmas buvo joms dalyvauti šiose veiklose ir kaip išsireiškė buvusi Mokytoja Liudmila “šiandien mes jaučiamės visą dieną pakylėtos”, kita dalyvė atviravo, jog “tokios būsenos nebuvo jautusi jau 5 metus”, pagaliau “išėjau iš keturių sienų”. Visos dalyvės dėkojo samarietei Janina Dirbanauskienė, jog paragino ateiti dalyvauti projekto veiklose. Dalyvėms ir toliau vyks judesio terapijos užsiėmimai kiekvieną penktadienį, pakviesime į įvairias edukacijas ir psichologines valandėles su psichologe Inga. Mielos projekto dalyvės ačiū už šiltai kartu praleistą šeštadienio popietę!

Pakruojo miesto VVG vadovė Vaida Šeižė

Pakruojo miesto vietos veiklos grupė kartu su Lietuvos samariečių draugijos Pakruojo skyriumi 2021-09-17 pakvietė į pirmą mankštų užsiėmimą Pakruojo miesto vyresnio amžiaus gyventojams Atžalyno gimnazijos salėje. Dvi valandas moterys mankštinosi lengvus judėjimo, tempimo ir atsipalaidavimo pratimus. Dalyvės patyrė didelį džiaugsmą ne tik mankštindamosi, tačiau kartu bendraudamos ir smagiai leisdamos laiką.