Dalyvavome Pasaulinėje lyderystės konferencijoje


Pasaulinės lyderystės konferencija

“Pokytis tavo rankose“

                           Lapkričio 26-27 dienomis Pakruojo miesto vietos veiklos grupės atstovai bei vadovė Vaida Šeižė dalyvavo Pasaulinės lyderystės konferencijoje(PLK)  nuotoliniu būdu. Išklausyta 16  lektorių apie pokyčius , įtakingumą ir naudingumą  lyderystėje. Minimaliai supažindiname su šia konferencija.

                           Dovaldas Kušlikis, Pasaulinės lyderystės Lietuvoje  vadovas informavo, kad PLK  konferencija jau 12 metų Lietuvoje ir ji skirta  sustoti ir apmąstyti savo pasirinkimus ir tolimesnius tikslus. Palinkėjo išklausytus  pranešimus prisitaikyti juos savo asmeniniame gyvenime ar įdiegti į savo organizaciją .        

                            Lektorius Kreigas Grošelis{Craig Croeschel), pastorius, bestselerių autorius, PLK ambasadorius Amerikoje skatina lyderių tobulėjimą kiekvienoje visuomenės srityje. Jo nuomonė norint tobulinti lyderystės įgūdžius, turime gebėti atremti skausmą, nežinomybę ir chaosą. Lyderis turi nuolat tobulėti, pastebėti talentus ir niekad nesistengti viską valdyti. Kartais reikia pakęsti chaosą, nekontroliuoti, nes neveiklumas kainuoja daugiau nei klaida.

                           Rimantas Kėvalas– Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų skubios pagalbos skyriaus vadovas, vaikų ligų ir vaikų intensyviosios terapijos gydytojas , UNICEF ekspertas, daugiau kaip tris dešimtmečius dirba vaikų ligų ir vaikų skubios pagalbos srityje turėjo daug minčių . Gydytojas pabrėžė  emocinės ir psichinės sveikatos svarbą. Visur turi vyrauti tolerancija, bendravimas, atjauta. Verta pagalvoti už ką mes mylime vaiką, vaikas turi žinoti, kad jį mylime ,kad meilė yra svarbiausia, ypač šiomis sunkiomis dabarties gyvenimo etape vaikuose turime pastebėti problemas, nes socialinis uždarymas kenkia ne vien vaikams. Gruodžio mėnesį galėsime skaityti Rimanto Kėvalo išleistą knygą “Ką mes padarėme vaikams“.

                           Šola Ričardsas( Shola Richards), pagarbos darbo aplinkoje klausimų ekspertas, bestselerių autorius. Labai vaizdžiai papasakojo savo gyvenimo istoriją ir supažindino su aplinka,  kurioje vyravo šiurkštumas, nemandagumas, necivilizuota aplinka. Nenorėdamas toleruoti tokios aplinkos ieškojo išeities ir surado. Dabar  jo žodžiai paveikia kitus ir yra apie ką pagalvoti  „ tu arba dovanoji gyvenimą kitam  arba ne, turi neniekinti nei vieno , vertinti žmogų, kalbėdamas su kitu turi susitelkti į asmenį, o ne į skambantį telefoną“  .

                           Jonas Ohmanas, Švedų vertėjas, režisierius, teologas, žurnalistas. Lietuvoje  gyvena 30 metų ir nesiruošia iš jos niekur išvykti. Jis mano, kad smalsumas jį stumia į nežinomas zonas, nors ir susiduria su finansinėmis galimybėmis, jis nori daug ką patirti, išbandyti ,pabrėždamas , kad gyvenam vieną kartą.

                           Laurynas Kasčiūnas, politikas, LRS narys. Jis sako, kad šeima visada buvo ir bus pagrindinė gyvenimo tvirtovė. Turi būti politinė ištikimybė ,o argumentuota  kritika verčia eiti į priekį.

                           Klausydamiesi išskirtinių pranešėjų galime kartu augti ir keisti savo aplinką, tad turime mokytis visą gyvenimą, Pasaulinės lyderystės Lietuvoje vadovas Dovaldas Kušlikis  pasakė  “visi  mes esame didelė jėga, o kiekvienas atskirai-tikro pokyčio iniciatoriai, nes visų pirmiausia – pokytis tavo rankose.“        

                                                                                 Pakruojo miesto vietos veiklos grupė